Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Brno aptartas bendradarbiavimas tarp Čekijos ir Lietuvos miestų bei aukštųjų mokyklų

Sukurta 2019.02.28 / Atnaujinta 2019.02.28 14:20
   Brno aptartas bendradarbiavimas tarp Čekijos ir Lietuvos miestų bei aukštųjų mokyklų
   Brno aptartas bendradarbiavimas tarp Čekijos ir Lietuvos miestų bei aukštųjų mokyklų

   Lietuvos ambasadorius Čekijoje Edvilas Raudonikis susitikime su Moravijos sostinės Brno mere Marketa Vaňkova aptarė Brno ir Kauno partnerystės vystymo planus.

   Brno savivaldybės atstovus domino Kauno patirtis statant ir eksploatuojant „Žalgirio areną“, nes Brno ketina statyti daugiafunkcę areną.

   Ambasadorius apsilankė Centrinės Europos technologijų institute (CEITEC) prie Brno Masaryko universiteto, kuriame apžiūrėjo tyrimų centrus ir laboratorijas. Šis institutas aktyviai bendradarbiauja su Vilniaus universitetu ir kitais aštuoniais gyvybės mokslų centrais kuriamame Europos projekte „Alliance 4 Life“. CEITEC atstovai pasidžiaugė puikia bendradarbiavimo su Lietuva patirtimi ir patikino, kad neketina praleisti ir kitais metais vyksiančios „Life Science Baltic“ konferencijos Vilniuje.

   Ambasadorius taip pat susitiko su miesto Masaryko universiteto Informacinių technologijų ir kibernetinio švietimo, tyrimų ir inovacijų centro CERIT vadovais. Susitikime aptarta, kaip būtų galima plėtoti bendradarbiavimą organizuojant studentų ir mokslininkų apsikeitimą su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis.

   Vizito į Moravijos sostinę programą padėjo parengti Lietuvos garbės konsulas regione Petras Slačala, kuris taip pat dalyvavo susitikimuose.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   95671_9adb22ff2b256c49e927c371ebd143c5.jpg

   Šį savaitgalį Prahos tarptautinis kino festivalis „Febiofest“, bendradarbiaudamas su Lietuvos ambasada Čekijos Respublikoje, pristato Lietuvos režisieriaus Jurgio Matulevičiaus filmą „Izaokas“ (2019). Kasmetinė kino šventė turėjo įvykti dar pavasarį, tačiau dėl pandemijos buvo atidėta.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Remiantis Čekijos Vyriausybės informacija, nuo kovo 14 dienos 00:00 valandos Čekijos siena bus uždaryta užsieniečiams, keliaujantiems iš Italijos, Ispanijos, Austrijos, Vokietijos, Norvegijos, Švedijos, Prancūzijos, Belgijos, Olandijos, Danijos, Jungtinės Karalystės, Šveicarijos, Kinijos, Pietų Korėjos ir Irano.

   Daugiau informacijos  →

   Konsulinės naujienos » Ministerijos naujienos »
   92196_22ff9e3f2ef027535815a1c267431d42.jpg

   Gruodžio 6-8 dienomis Prahoje (Čekijoje) vyko įvairūs vietos bendruomenei skirti kultūriniai renginiai. Lietuvos ambasada savo atnaujintose patalpose surengė pirmąjį lietuvių bendruomenei skirtą renginį – susitikimą  su žurnalistu, laidų vedėju ir prodiuseriu Ryčiu Zemkausku.

   Atstovybių naujienos »
   111.jpg

   Sekmadienį Prahos (Čekija) „Hilton“ viešbutyje vyko dar viena labdaringa kalėdinė mugė, kurią kasmet organizuoja Diplomatų sutuoktinių organizacija. Lietuvos ambasados Prahoje kartu su  lietuvių bendruomenės Čekijoje nariais parengtas stendas vėl džiaugėsi pirkėjų dėmesiu.

   Atstovybių naujienos »
   DSC_0187.jpg

   Lapkričio 4 dieną, dalyvaujant Lietuvos ir Čekijos užsienio reikalų ministrams Linui Linkevičiui ir Tomašui Petričekui, Prahoje atidaryta rekonstruota Lietuvos ambasada. 

   Atstovybių naujienos »
   2019 11 04 L. Linkevičius su Čekijos UR ministru.jpg

   Lapkričio 4 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Prahoje susitiko su Čekijos užsienio reikalų ministru Tomašu Petričeku.

   Dvišaliai santykiai »