*alt_site_homepage_image*
hr
lt en

Vijesti

RSS

U Zagrebu je obilježena 30. obljetnica hrvatsko-litavskih diplomatskih odnosa

U Zagrebu 14. prosinca obilježena je 30. obljetnica uspostave diplomatskih odnosa između Litve i Hrvatske.

Na obilježavanju su sudjelovali potpredsjednik Hrvatskoga sabora Željko Reiner, predsjednici odbora Hrvatskoga sabora: predsjednik Odbora za vanjsku politiku Gari Cappelli, predsjednik Odbora za europske poslove Domagoj Hajduković, predsjednik Odbora za međuparlamentarnu suradnju Erik Fabijanić, predsjednica Odbora za Hrvate izvan Republike Hrvatske Zdravka Bušić, bivši hrvatski ministri vanjskih i europskih poslova Davor Ivo Stier (sada je voditelj Skupine prijateljstva Hrvatska-Litva u Hrvatskome saboru) i Vesna Pusić (zajedno sa suprugom, Amerikancem litavskog porijekla Jurgisom Oniūnasom), predstavnici Ureda Predsjednika Vlade i Ministarstva vanjskih i europskih poslova Republike Hrvatske, prijatelji Litve.
 
Na obilježavanju ove lijepe obljetnice dvije skladbe izveo je i nadareni litavsko-hrvatski duet: violinistica Ieva Pranskutė i violončelist Mislav Brajković. Tom je prigodom veleposlanica Jūratė Raguckienė rekla: "Posebno nam je drago violinistica Ieva Pranskutė i violončelist Mislav Brajković, čije umijeće prepoznato na Bečkoj i na mnogim drugim međunarodnim pozornicama, a prepoznali su ga i mnogi orkestri te skladatelji, svojim stvaralačkim partnerstvom daje smisao za blisku suradnju između Litve i Hrvatske".
 
"Ponosimo se ovima nadarenima izvođačima naših zemalja i njihovim stvaralačkim partnerstvom, te želimo da se jača suradnja između Litve i Hrvatske ne samo na području kulture, nego i na svim drugim područjima", - govorila je veleposlanica Jūratė Raguckienė.