U Zagrebu je otvorena izložba o litavskim utvrdama
12. svibnja u Galeriji Arheološkog muzeja u Zagrebu otvorena je izložba „(Ne)Vidljive litavske utvrde“ koju su otvorili veleposlanica Republike Litve u Republici Hrvatskoj Jūratė Raguckienė, zamjenik ravnatelja muzeja Ivan Radman-Livaja te potpredsjednik Hrvatskoga sabora Željko Reiner.
U uvodnom govoru veleposlanica Raguckienė izrazila je zadovoljstvo što zbog pandemije covida-19 ir potresa u Zagrebu odgođena izložba nakon godine dana pauze uspješno otvorena u novom prostoru. Veleposlanica je zahvalila organizatorima izložbe na upornosti i zalaganju da se hrvatska javnost upozna s litavskom povijesnom i arheološkom baštinom.
Izložbu „(Ne)Vidljive litavske utvrde“ pripremilo Litavski nacionalni muzej u suradnji a Arheološkim muzejom u Zagrebu.
Izložba je otvorena do 20. svibnja ove godine.