Veleposlanica Republike Litve u Republici Hrvatskoj 8. veljače sastala se s potpredsjednikom Hrvatske gospodarske komore Ivanom Barbarićem i direktoricom Sektora za međunarodne poslove HGK Ines Obradović s kojima je razgovarala o mogućnostima produbljivanja bilateralnih gospodarskih odnosa te razvoja hrvatsko-litavskih gospodarskih veza.
Na sastanku su obje strane potvrdile da su Litva i Hrvatska uspješno prebrodile izazove koje je donijela pandemija. Izraženo je obostrano zadovoljstvo dobrim bilateralnim odnosima, te bilateralnom trgovinom koja je u stalnom porastu. No, sudionici sastanka složili su se da postoje mnoge mogućnosti za intenzivnije litavsko-hrvatske gospodarske veze.
Sudionici sastanka su također razgovarali o litavsko-hrvatskom gospodarskom forumu koji će se održati u proljeće ove godine, a koji će poslužiti za identifikaciju mogućnosti za suradnju u pojedinim sektorima, potreba i interesa litavskih i hrvatskih gospodarstvenika. Veleposlanica je istaknula da se litavska poduzeća iskazuju interes za hrvatsko tržište koje svake godine posjeti oko 15 milijuna turista, te koje je privlačno litavskim proizvođačima robe široke potrošnje, kao i litavskim izvoznicima.